Wycieczka integracyjna do Laskowej

We wtorek, 22 września grupa wychowanków naszego internatu z opiekunami, panią Elą i panią Anią, wyruszyła na DSCN7674integracyjną wycieczkę do Laskowej. Wraz z młodzieżą z innych zaproszonych placówek wyruszyliśmy autokarem z Krakowa do celu naszej podróży – Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej. Na miejscu ciepło powitała nas dyrektor szkoły wraz z nauczycielami, ugoszczono nas ciepłą herbatką i ciastem a wszystko to przy pięknym śpiewie szkolnego chóru. Kolejnym punktem naszej wycieczki były odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ujanowicach, gdzie mieliśmy okazję oglądnąć spektakl przygotowany przez podopiecznych i opiekunów tej placówki. Ciekawostką była prezentacja multimedialna dotycząca działalności ŚDS. Ugoszczono nas pysznym żurkiem i ciastami domowej roboty. Z pełnymi brzuchami i świetnymi humorami wróciliśmy do szkoły w Laskowej, gdzie przyszedł czas na podziękowania i wręczenie przez naszych wychowanków drobnego upominku gospodarzom szkoły.DSCN7650 Po sytym obiedzie wyruszyliśmy spacerem do parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej, gdzie wielką niespodzianką było dla nas ognisko. Tutaj nareszcie mieliśmy czas aby spokojnie porozmawiać, poznać się lepiej i naprawdę zintegrować. Podczas ogniska cały czas towarzyszył nam śpiew szkolnego chóru, do którego wszyscy chętnie się przyłączyli. Śpiewać moglibyśmy pewnie aż do następnego dnia, ale nadszedł czas powrotu i pożegnań. Wsiadając do autokaru obiecaliśmy sobie, że spotkamy się ponownie. To niezwykłe spotkanie w Laskowej odbyło się dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Szczególne podziękowania składamy pani prezes Cecylii Chrząścik, która zawsze pamięta o naszej szkole i naszych wychowankach. Serdecznie dziękujemy!