P1070941Śmieszne i straszne przejścia tytułowego bohatera, który mimo swego profesjonalizmu wpadł w zawodowe tarapaty, uświadomiły uczniom, że praca kucharza to wyjątkowe zajęcie, w którym niezbędne jest połączenie pasji, wielu talentów i wyjątkowej pracowitości.

Po wysłuchaniu opowiadania i krótkiej rozmowie na jego temat, uczniowie obejrzeli prezentację multitmedialną poświęconą pracy kucharza, którą nasz Gość interesująco komentował i uzupełniał ciekawymi informacjami. Opowiadał o warsztacie pracy każdego kucharza, swoich kulinarnych doświadczeniach i egzotycznych dla nas potrawach, których miał okazję kosztować. Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalny strój kucharza i przymierzyć kucharską czapkę, którą dostali na pamiątkę.
Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Gość na uczniach i nauczycielach zrobił duże wrażenie. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o planowanych zajęciach kulinarnych prowadzonych pod okiem Mistrza. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły.

P1070946    P1070942

Spotkanie przygotowały panie Magdalena Burczyńska, Małgorzata Dudek, Anna Korzeniak-Trąbka, Paulina Pająk, Anna Iwanicka.