"SZCZĘŚCIE PRZYCHODZI WTEDY, GDY SIĘ W NIE WIERZY"

IMGP112624 kwietnia, w poniedziałkowe przedpołudnie w sali nr 11 odbyło się już piąte Spotkanie Czytelnicze realizowane w ramach projektu „Dorośli dzieciom – poczytaj mi przyjacielu!” Tym razem przedmiotem rozważań wychowanków SOSW w Skawinie była indonezyjska legenda o błękitnym kocie. Treść legendy w ciekawy i niezwykle zajmujący sposób odczytał uczniom Dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie – Pan Krzysztof Gerc.
IMGP1153Posiadanie błękitnego kota było wyśnionym pragnieniem króla, żyjącego na pewnej wyspie w dalekiej Indonezji. Właśnie taki, a nie inny kot o barwie pogodnego nieba miał przynieść władcy szczęście. Po wysłuchaniu legendy i udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące jej treści uczniowie razem z gościem stworzyli swoje własne „drzewo szczęścia”. Posiadanie kota, przyjaciela, szczęśliwej rodziny to życzenia, które najczęściej pojawiały się na zielonych listkach.

Podczas spotkania uczniowie mieli także niebywałą okazję zadać gościowi szereg różnych pytań. Kiedy już dowiedzieli się wszystkiego, na scenę wyszła Maja Łuc i wykonała piosenkę z repertuaru Anny Marii Jopek pt. „Na dłoni”.

Uczniowie podziękowali gościowi za złożoną wizytę i przyjęcie zaproszenia do akcji propagującej czytelnictwo.

IMGP1170

Koordynatorami spotkania były panie: Anna Iwanicka, Agnieszka Zybek i Danuta Lach.