"MARZENIA NIE SPEŁNIAJĄ SIĘ TEMU, KTO TYLKO MARZY"
II SPOTKANIE CZYTELNICZE W RAMACH AKCJI "DOROŚLI DZIEIOM, CZYLI POCZYTAJ MI PRZYJACIELU"

DSC 0084-web15 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie odbyło się II spotkanie czytelnicze realizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W projekt propagujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, zatytułowany „Dorośli dzieciom, czyli poczytaj mi Przyjacielu!” włączył się tym razem członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, pan Arkadiusz Wrzoszczyk.
Motywem przewodnim spotkania czytelniczego było hasło: „Marzenia nie spełniają się temu, kto tylko marzy”. Wychowankowie Ośrodka wysłuchali osobliwej bajki „O królewnie, która chciała jeździć koparką”, a następnie uczestniczyli w turnieju polonistycznym odpowiadając na pytania sprawdzające rozumienie czytanego przez gościa tekstu. DSC 0127-webJak zwykle nasi wychowankowie wykazali się znakomitą pamięcią słuchową udzielając poprawnych odpowiedzi i bezbłędnie wykonując wszystkie polecenia.
Morał wypływający z bajki, aby walczyć o swoje marzenia, nawet gdy wydają się one nierealne, był też okazją dla uczniów do rozmowy o ich życzeniach i pragnieniach, tych małych i dużych. Każdy z wychowanków miał okazję wypisać swoje marzenie na jesiennym listku, który został zawieszony na szkolnym „drzewie marzeń”.
Ostatnim modułem spotkania była rozmowa z gościem. Wychowankowie Ośrodka mieli niebywałą okazję dowiedzieć się, kim chciał zostać członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, kiedy był małym chłopcem i jakie miał wtedy marzenia. „Niezależnie od wszystkiego, bez znaczenia ile mamy lat i co robimy w życiu, jeśli chcemy, żeby nasze marzenia się spełniły, nie tylko musimy bardzo tego pragnąć, ale i też wiele dać od siebie” – podsumował spotkanie pan Arkadiusz Wrzoszczyk. Delegacja uczniów wręczyła gościowi pisemne podziękowania za udział w akcji czytelniczej zapraszając jednocześnie do częstszych odwiedzin.