UROCZYSTA INAUGURACJA SZKOLNEJ AKCJI CZYTELNICZEJ

DSC 0220-web25 października 2016 r. , w nastrojowej scenerii odbyła się w szkole uroczysta inauguracja szkolnej akcji czytelniczej pt. „Dorośli dzieciom, czyli poczytaj mi Przyjacielu” organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. DSC 0215-webPo zapoznaniu uczniów z historią i misją Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, wysłuchaniu programowej piosenki oraz przedstawieniu formy w jakiej na terenie szkoły akcja będzie przebiegała, oddano głos pierwszemu zaproszonemu do czytania gościowi.

A gościem, który rozpoczął cykl naszych czytelniczych, pełnych przygód spotkań była Pani Dyrektor Grażyna Wójcik.

Wszyscy, z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali jej interpretacji wzruszającej „Bajki o kotku ze schroniska”, pochodzącej z książki pani Elżbiety Janikowskiej pt. „Franek Bałaganek”.

Treść i sposób przedstawienia bajki bardzo poruszyła naszych słuchaczy, którzy wykazali się dużą spostrzegawczością i wrażliwością oraz rozumieniem takich pojęć jak odpowiedzialność, zaufanie i miłość.

Podsumowując, powtarzamy hasło kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” -

"Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie."