SZKOŁA PODSTAWOWA -AKTUALNOŚCI

Ślubowanie ucznia klasy pierwszej

 

Uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę

 

4-web„Ślubuję być dobrym uczniem, szanować rodziców i nauczycieli, godnie reprezentować swoją szkołę”. Takie przyrzeczenia złożył uczeń klasy I Szkoły Podstawowej - Michał, podczas uroczystego pasowania na pierwszoklasistę. Odbyło się ono we wtorek 20 grudnia 2016 r. w obecności Dyrekcji Szkoły, wychowawcy, rodziców, kolegów i koleżanek z klas I- III i IV – V. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny w wykonaniu Michała oraz uczniów z klasy I – III. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik. Jak nakazuje tradycja Michał otrzymał w tym dniu uczniowski biret, pamiątkowy dyplom, a od wzruszonych rodziców rożek obfitości.


Czytaj całość

 

Zajęcia z Ratownikiem Medycznym

 

Ratownik Medyczny uczy nas Ratować


20161026 091501-1024x7684 minuty wystarczą, by uratować komuś życie. Pierwsza pomoc udzielona przez świadków wypadku jest bardzo ważna. Od niej zależy życie ludzkie. Warto jest uczyć dzieci już od najmłodszych lat prostych zachowań, które ratują życie.  Takie nawyki mogą pomóc odnaleźć się im w każdej sytuacji i zachować zimną krew. Dlatego zorganizowane zostały w naszej szkole zajęcia z Ratownikiem Medycznym z panem Hubertem Tyrkiel, w ramach których uczniowie poznali m.in. podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czytaj całość

 

Zajęcia z psem przewodnikiem


Labrador „Mamba” wraz z opiekunką uczy dzieci prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.


20161018 083932-1024x768Szkoła w oryginalny, niekonwencjonalny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniów, organizując zajęcia z psem przewodnikiem labradorką „Mambą”, która wraz z opiekunem uczy prawidłowego przejścia przez ulicę. W naszej szkole w każdy wtorek od rana trwają zajęcia dogoterapii, spotkania z labradorką często odbywają się w terenie, poprzez praktyczne zajęcia nasze dzieci utrwalają zdobytą wiedzę. Pies przewodnik uczy nas prawidłowego przejścia przez ulicę, przypominając o potrzebie noszenia odblasków.


Czytaj całość

 

„Śniadanie daje moc”

 

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

 

3Wzorem ubiegłych lat maluchy z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku działania uczniów z klas I – III wspierali starsi koledzy z klasy IV – V. W czasach gdy otyłość uznawana jest za chorobę cywilizacyjną, wiedza na temat roli właściwej diety dla zdrowia i życia jest bezcenna. Wiedzę tę należy przekazywać dzieciom już od najmłodszych lat po to, by z czasem same potrafiły wybierać dla siebie to co zdrowe i wartościowe. Dzień Śniadania był praktycznym podsumowaniem cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.


Czytaj całość

 

"Wodne zajęcia"


 

Wybieram wodę – wybieram zdrowie!

 

DSC 031028 października uczniowie klas IV – VI Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skawinie, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym zatytułowanym „Wybieram wodę”. Projekt ten jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Jego celem jest promowanie szczególnej roli wody w prawidłowym nawodnieniu organizmu oraz utrzymaniu dobrej kondycji. Kampania społeczna „Wybieram wodę” skierowana jest m.in. do młodzieży szkolnej, która bardzo często zapomina o codziennym piciu wody i rezygnuje z niej na rzecz innych napojów, które nie posiadają tak ważnych właściwości. Działania projektowe skierowane są także na edukację związaną z ochroną zasobów wodnych, prawidłowym ich użytkowaniu oraz podejmowaniu działań dotyczących ograniczenia skażenia ujęć wodnych.


Czytaj całość

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych rok szkolny 2015/2016


Podwójna uroczystość

w4W poniedziałek 21 grudnia w klasie I-III C odbyła się niecodzienna uroczystość. Dzieci spotkały się przy wigilijnym stole ze swoimi rodzicami, panią Dyrektor Grażyną Wójcik, panem Wicedyrektorem Grzegorzem Kubickim, oraz z wychowawczynią Agnieszka Janicką Surowiec i panią Małgorzatą Dudek. Uroczystość była podwójna, ponieważ w tym dniu uczennica klasy pierwszej Alicja złożyła uroczyste ślubowanie i została oficjalnie przyjęta do grona uczniów naszej szkoły. Alicja wystąpiła w krótkim programie artystycznym, w którym wspierali ją uczniowie z klasy drugiej i trzeciej.


Czytaj całość

 

Można smacznie - można zdrowo

 

Programy:

„Owoce w szkole”      i      „Szklanka mleka” 

owoce1452866

Czytaj całość

 

Karnawałowy bal przebierańców dla uczniów Szkoły Podstawowej


Ach, co to był za bal!


balKarnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 19 lutego w naszej szkole odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej. Na ten dzień największa sala lekcyjna w naszej szkole zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i serpentynami. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie, min: rycerza, wróżki czy kotka. Twarze niektórych uczniów ukryte były pod maskami, które sprawiły, ze byli oni nie do poznania!


Czytaj całość

 

Zabawa Andrzejkowa

 

„Na Andrzejki w końcu listopada ulać z wosku coś wypada”

 

30 listopada uczniowie klas I-III spotkali się na imprezie andrzejkowej. Jak wiadomo, Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem do podtrzymywania tradycji, i tak też było w naszej szkole. Dzieci bawiły się świetnie! A żeby tradycji stało się zadość, wszyscy aktywnie uczestniczyli w konkursach i wróżbach, jakie zostały przygotowane.
Uczniowie mogli m.in. poznać swój przyszły zawód i imię  przyszłego męża, czy żony.

Czytaj całość

 

NIEZWYKŁA WIZYTA

Spotkanie Żaby Kumkuś z uczniami

W piątek 22 lutego 2013 r. do naszych najmłodszych uczniów zawitał niezwykły gość.zaba Była to wesoła Żaba Kumkuś, która mieszka na basenie Camena w Skawinie. Żabka zachęcała dzieci do uprawiania różnych sportów, a zwłaszcza pływania. Mówiła jak ważny jest ruch dla zdrowia i dużych i małych. Zaprosiła też dzieci do udziału w konkursie plastycznym prezentującym postać Żabki. Uczniowie klas I–III A, B, C wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali na powitanie Kumkusia okolicznościowe gazetki oraz krótką inscenizacje do piosenki o małej żabce. Za swój trud zostali nagrodzeni brawami oraz ciepłymi słowami ze strony gości. Fotorelację z tego spotkania można zobaczyć na stronie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie www.ckis.pl. Tam też można zapoznać się ze szczegółami konkursu.