ODBLASKOWA SZKOŁA

ODBLASKOWA SZKOŁA 2016 - szkolny konkurs


Konkurs plastyczny i wiedzy na temat bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


2016-10-27 12.43.45-1024x76827 października 2016 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny i wiedzy na temat bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, na który zaprosiliśmy gościa - starszego sierżanta Pana Dariusza Gawora. W trakcie konkursu plastycznego wpłynęło dużo interesujących prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy, z których jury wybrało zwycięzców. Laureaci otrzymali nagrody związane z tematyką konkursu – odblaskowe czapki i opaski na rękę świecące po zapadnięciu zmroku oraz dyplomy.


Czytaj całość

 

Zajęcia z Ratownikiem Medycznym

 

Ratownik Medyczny uczy nas Ratować


20161026 091501-1024x7684 minuty wystarczą, by uratować komuś życie. Pierwsza pomoc udzielona przez świadków wypadku jest bardzo ważna. Od niej zależy życie ludzkie. Warto jest uczyć dzieci już od najmłodszych lat prostych zachowań, które ratują życie.  Takie nawyki mogą pomóc odnaleźć się im w każdej sytuacji i zachować zimną krew. Dlatego zorganizowane zostały w naszej szkole zajęcia z Ratownikiem Medycznym z panem Hubertem Tyrkiel, w ramach których uczniowie poznali m.in. podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czytaj całość

 

Zajęcia z psem przewodnikiem


Labrador „Mamba” wraz z opiekunką uczy dzieci prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych.


20161018 083932-1024x768Szkoła w oryginalny, niekonwencjonalny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniów, organizując zajęcia z psem przewodnikiem labradorką „Mambą”, która wraz z opiekunem uczy prawidłowego przejścia przez ulicę. W naszej szkole w każdy wtorek od rana trwają zajęcia dogoterapii, spotkania z labradorką często odbywają się w terenie, poprzez praktyczne zajęcia nasze dzieci utrwalają zdobytą wiedzę. Pies przewodnik uczy nas prawidłowego przejścia przez ulicę, przypominając o potrzebie noszenia odblasków.


Czytaj całość

 

Odblaskowy Happening w Jarosławcu


Turnus Rehabilitacyjny pod nazwą „Żyj zdrowo i ODBLASKOWO”


20161001 191221-webUczniowie pod opieką rodziców i nauczycieli, aktywnie wypoczywali w Ośrodku Wypoczynkowo Rehabilitacyjnym „Rafa” w Jarosławcu w dniach 28.09-12.10.2016 roku uczestnicząc w Turnusie Rehabilitacyjnym. Korzystając z nadmorskiego, zdrowego powietrza i z zabiegów rehabilitacyjnych przepisanych przez lekarza, nie zapominaliśmy o działaniach edukacyjnych i wychowawczych. Tegoroczny Turnus odbył się pod hasłem: ” Żyj zdrowo i ODBLASKOWO”. Podjęliśmy szereg działań by na bieżąco przypominać naszym uczniom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować nam życie w jesienne dni po zapadnięciu zmroku. Pieszy w odblaskach staje się widoczny dla kierowcy z 200 metrów, jest to wystarczająca odległość, aby kierowca nas zauważył i wyhamował. Odblaskowy wieczorny marsz, który zorganizowaliśmy to jedna z akcji w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Wszyscy ubrani w kamizelki odblaskowo wyruszaliśmy o godzinie 19:00 z pod Ośrodka ulicami Jarosławca na odblaskowy Happening.

Czytaj całość

 

ODBLASKOWA SZKOŁA 2016


 

"ODBLASKOWY MARSZ"


2016-09-28 12.08.33-webUczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie w dniu 27 września 2016 r. wyruszyli na Odblaskowy Marsz ulicami Skawiny wraz z nauczycielami i skawińskimi Policjantami, którzy wspólnie z nami wzięli udział w akcji promowania bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowywali się do tego niezwykłego wydarzenia poprzez wykonanie transparentów oraz ułożenie haseł, które przypominały o konieczności noszenia odblasków.


Czytaj całość

 

ODBLASKOWA SZKOŁA 2016

 

odblaskowaszkolaNasza szkoła po raz trzeci bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się aż 259 szkół podstawowych.

Nasza szkoła osiągnęła sukces, zajęła 18 miejsce.

Czytaj całość

 

Odblaskowa Szkoła 2015

 

„Odblaskowe gazetki-Bądź widoczny”


art 5 copyPodczas trwania akcji umieszczaliśmy publikacje na gazetkach ściennych. Zamieszczaliśmy informacje związane z akcją "Odblaskowa szkoła”. Na gazetkach znalazły się najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznych zabaw, noszenia odblasków w trakcie drogi do i ze szkoły, podczas spacerów z rodzicami, wyjazdów za miasto. Motto, które pojawiało się na gazetkach to: „Bądź widoczny”.
Czytaj całość

 

Odblaskowa Szkoła 2015


„Zajęcia pozalekcyjne”


artyk 4Dla uczniów klas IV-VI organizowane są zajęcia przygotowujące do zdobycia karty rowerowej, podstawowym celem jest podniesienie na wyższy poziom wiedzy uczniów na temat zasad oraz umiejętności w poruszaniu się w coraz większym ruchu drogowym, co powinno wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem uczniów. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach - gry edukacyjne, gry planszowe, filmy, quizy, pobudzają ich zainteresowania. Wybór sposobu przekazania wiedzy poprzez zabawę oraz inne praktyczne metody, przynoszą najszybsze efekty przyswajania przez naszych uczniów.


Czytaj całość

 

Szkolne konkursy

 

„Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”


arty 3W czasie trwania akcji zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny. W trakcie konkursu wpłynęło dużo ciekawych, kolorowych prac. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy, z których jury wybrało zwycięzców. Laureaci otrzymali nagrody związane oczywiście z tematyką konkursu – czapki z odblaskami, breloczki do tornistrów, świecące elementy widoczne po zapadnięciu zmroku oraz dyplomy.Czytaj całość

 

Odblaski


„Zawsze jestem widoczny”


artykuł 2

W bieżącym roku szkolnym 34 uczniów naszej szkoły podstawowej klas I-VI zostało wyposażonych w kamizelki odblaskowe, opaski oraz odblaskowe „łapki” na plecak szkolny. Uczniowie w czasie wycieczek szkolnych zakładają opaski na rękę, a na co dzień w trakcie drogi do i ze szkoły mają przyczepione do plecaków szkolnych odblaskowe „łapki”.Czytaj całość

   

Odblaskowa Szkoła 2015


KONKURS


artykuł 1 2015Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Czytaj całość

 

Konkurs


KONKURS ODBLASKOWA SZKOŁA


odblaskowa szkola 01Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Czytaj całość