Z ŻYCIA INTERNATU

PIKNIK RODZINNY


„Podróże małe i duże”


piknik-3-webPod takim hasłem 2 -go czerwca 2017 roku rozpoczął się w naszym Ośrodku VI Rodzinny Piknik. Punktualnie o godzinie 9:00 Pani Dyrektor Grażyna Wójcik przywitała zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów tym samym rozpoczynając czas dobrej zabawy. Naszym podróżom sprzyjało piękne, czerwcowe słonce. Tegoroczny piknik był wędrówką po krajach całego świata., którą odbywaliśmy z paszportem młodego podróżnika. Poznaliśmy włoskie klimaty i smaki. Uczyliśmy się wykonywania perfekcyjnego, francuskiego makijażu. Wybraliśmy się z wizytą za ocean, a także na krótko wpadliśmy na Antypody. Na koniec ”rzuciliśmy jedno oko na Maroko”. We Włoszech posmakowaliśmy tradycyjnej pizzy, chłodziliśmy się włoskimi lodami oraz próbowaliśmy spaghetti carbonare.


Czytaj całość

 

Święta tuż, tuż....


Spotkanie Wigilijne


„Boże Narodzenie to czas
kiedy bliscy spotykać się chcą
i wielką radością oddycha nasz dom”


DSCN5538-webTakie przesłanie towarzyszyło spotkaniu Wigilijnemu, które jak co roku odbyło się w naszym internacie, z udziałem wychowanków, ich rodzin, osób zaprzyjaźnionych i kadry pedagogicznej. Tradycji stało się zadość; wszyscy składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i biesiadowali przy suto zastawionym tradycyjnymi potrawami stole, ciesząc się z Narodzenia Pana Jezusa. Pyszny barszcz, pierogi, sałatki i słodkości zostały przygotowane pod okiem Pani Kierownik, przy ogromnym zaangażowaniu wychowanków i rodziców. W zaprezentowanym przedstawieniu Jasełek wzięli udział, oprócz oczywiście wszystkich dzieci, także ich rodzice i zaproszeni goście.

Czytaj całość

 

Grudniowe uroczystości w naszym internacie


Odwiedziny Świętego Mikołaja


„Wczesnym grudniem, jak co roku,
na parkingu internatu,
wyglądamy renifera co do sanek jest przypięty.
To Mikołaj! ten z Laponii i …z Krakowa,
wiezie dziś do nas prezenty!”


IMAG02201-webTo fragment tekstu jakim przywitał naszych miłych i oczekiwanych gości, Jarek; najmłodszy wychowanek internatu. Studenci Politechniki Krakowskiej wraz z Panem dr hab. inż. Markiem Stanuszkiem prorektorem ds. studenckich przyjechali wraz ze Św. Mikołajem, aby w ramach akcji „Studenci dzieciom” obdarować nas wspaniałymi prezentami. Pojazd Św. Mikołaja był po brzegi zapakowany słodyczami, zabawkami i różnymi artykułami, tak bardzo potrzebnymi naszym podopiecznym.


Czytaj całość

 

V Piknik Rodzinny


„ZDROWO I FILMOWO”


Piknik 131Dnia 3 czerwca, już po raz piąty odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny, który zgromadził na podwórku szkolnym uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Imprezę rozpoczęła Dyrektor naszego Ośrodka Pani Grażyna Wójcik, która serdecznie wszystkich powitała, życząc dobrej zabawy, atrakcyjnie spędzonego czasu oraz bezchmurnego nieba na tę okazję. Życzenia te spełniły się w 100%, wszyscy świetnie się bawili a na niebie cały czas gościło słońce. W tym roku Piknik Szkolny odbył się pod hasłem „Zdrowo i filmowo”, wszystkie trakcje jakie zostały przygotowane na tą okazję ukryte były po nazwami filmów, seriali i programów telewizyjnych. Program Pikniku przedstawiał się następująco…


Czytaj całość

 

Niezwykła wycieczka


Historia mrożąca krew w żyłach


DSC 0193-webTo były niezwykłe przeżycia! 26 października uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej placówki wyruszyli autokarem z Krakowa do Ogrodzieńca. Na początku uczniowie udali się do Parku Miniatur gdzie mogli poznać rekonstrukcje Zamków Jurajskich, których makiety odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. Następnie mogliśmy przeprowadzić lekcję fizyki w Parku Doświadczeń Fizycznych, która przeniosła uczniów do świata odkryć i eksperymentów.Zachwyceni śmiałkowie stwierdzili, że fizyka wcale nie jest nudna! Chwili szaleństwa mogliśmy oddać się w Parku Rozrywki oraz na torze saneczkowym gdzie radości i uśmiechom nie było końca. Niesamowitych doznań dostarczyło nam również zwiedzanie Zamku w Ogrodzieńcu, który słynie ze zjawisk paranormalnych.

Czytaj całość

 

Z wizytą w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej


Jesienią w  Laskowej


20150929 115414-webTo była niezwykle interesująca przygoda! 29 września uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionych placówek wyruszyli autokarem z Krakowa do Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej. Pierwszym punktem wycieczki był Skansen na Jędrzejówce w Laskowej. Uczniowie mogli poznać kolekcję etnogrficzną odzwierciedlającą kulturę i historię mieszkańców Laskowej jak i najbliższych okolic. Plenerowa ekspozycja zdobyła zainteresowanie oraz zrodziła wiele ciekawych pytań. Mogliśmy obejrzeć między innymi XIX wieczny dwukondygnacyjny spichlerz, młyn, kuźnię, suszarnię i wiele innych ciekawych ekspozycji.


Czytaj całość

 

Wycieczka do Lublińca


Piknik Małego Komandosa


P1030219Wczesnym rankiem, w sobotę 30 maja 2015r., wraz z grupą koleżanek i kolegów z naszej szkoły wyruszyliśmy na „Piknik małego komandosa” do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Pojechaliśmy tam na zaproszenie Dowódcy Jednostki płk Wiesława Kukuły.
Ponieważ czekała nas daleka droga – ok. 150 km. – zaopatrzeni w prowiant zajęliśmy miejsca w autokarze. Pomimo wczesnej pory nikt nie marudził, że musiał rano wstać, no ale przecież komandosi to twardziele. Droga zajęła nam prawie trzy godziny. Potem tylko przejście przez wartownię pod czujnym okiem żołnierza pełniącego tam służbę. Zbiórka
w szeregu, krótka musztra, odprawa … i do akcji!


Czytaj całość

 

ZAJĘCIA W DRUKARNI


Edukacyjna wycieczka do drukarni „Diament” w Krakowie


DSCN9525To była niezwykle interesująca przygoda! 10 marca udaliśmy się w odwiedziny do jednej z krakowskich drukarni. W ramach działania w naszej szkole Koła Redakcyjnego wzięliśmy udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nas przez pracowników drukarni „Diament”. Pani Patrycja z wielką pasją opowiadała nam o pracy i pokazała wiele ciekawych rzeczy. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się na czym polega praca introligatora, grafika, drukarza i innych specjalistów. Mogliśmy się z bliska przyjrzeć procesowi powstawania książek, gazet, kartek.


Czytaj całość

 

Zabawa karnawałowa


Zabawa karnawałowa w stylu Pendolino


DSCN9189Wszyscy gotowi? Czy każdy kupił bilet? Zapytacie „Ale o co chodzi?”. Oczywiście o pociąg, i to nie byle jaki. Nasz internat na jeden dzień w roku zamienił się w peron kolejowy. Warunkiem wstępu na pokład Pendolino był zakup biletu oraz odpowiednie karnawałowe przebranie. Na peron przybyli także zaproszeni goście ze szkoły – pani Danusia Lach, Asia Grabowska i Jadzia Łukasik. Lekko spóźniony, ale zdążył na pociąg pan Hubert Wasiuk, który w ostatniej chwili kupił bilet. Wróżki, ochroniarze, księżniczki, strażacy, rolnicy oraz reszta przebranych wychowanków internatu odjechała pociągiem w kierunku dobrej zabawy. Na pokładzie pociągu nikomu się nie nudziło. 


Czytaj całość

 

Wigilia w Internacie 2014


Spotkanie Bożonarodzeniowe w internacie


DSCN8399Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się, aby uczcić tę wyjątkowy dla nas wszystkich świąteczny czas. Wychowankowie internatu wraz z rodzicami, wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wigilijnym stole. Wigilię rozpoczęła Dyrekcja Ośrodka p. Grażyna Wójcik, która złożyła obecnym serdeczne życzenia bożonarodzeniowe oraz zaprosiła do wspólnego świętowania. Cieszymy się ogromnie, że w tym roku przybyło do internatu tak wielu zaproszonych gości. Niezwykle miło było nam powitać w naszych progach p. Macieja Reguckiego, p. Lidię Frączek z BZ WBK, p. Agnieszkę Syczewską oraz p. Anne Stec z ZSTE w Skawinie. Dopisała także obecność rodziców oraz nauczycieli z naszej szkoły, którzy pomogli zorganizować to wyjątkowe spotkanie.

Czytaj całość

 

Szlachetna Paczka


 

Nasz udział w projekcie „Szlachetna Paczka”


img 4592-webRok temu po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Głęboko przekonani, że warto pomagać, bez zastanowienia przyłączyliśmy się do akcji także w tym roku. Wspólnie z wolontariuszami, uczniami ZSTE w Skawinie przygotowaliśmy magazyn, skąd paczki – prezenty od darczyńców były rozprowadzane do potrzebujących rodzin. Wspólne ubieranie choinek było świetną okazją do integracji, z naszymi koleżankami i kolegami z ZSTE, którzy z kolei przygotowali dla nas słodki poczęstunek . W miłej i serdecznej, przedświątecznej atmosferze odbył się mini konkurs na najpiękniej ozdobioną choinkę. Nasz wkład w pomoc innym został od razu doceniony i to przez samego Świętego Mikołaja, który niespodziewanie pojawił się w przystrojonej pięknie sali. Z powodu braku śniegu Święty przywiózł prezenty w wielkiej walizce na kółkach!


Czytaj całość

   

Strona 1 z 2