ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY


„Powiedz mi, to zapomnę.
Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Benjamin Franklin


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie

               

IMGP2811-webKażdy zna powiedzenie, że to, co dobre, szybko się kończy. Niespodziewanie szybko minęły też wakacje, po których pozostały jedynie wspomnienia, które uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skawinie przywieźli ze sobą z wielu ciekawych, wakacyjnych przygód. Po dwumiesięcznym odpoczynku, pora wrócić do szkolnych obowiązków, uśmiechnięci, pełni energii, pomysłów i zapału do pracy przez kolejne 10 miesięcy nowego roku szkolnego 2017/2018.

4 września 2017 roku, korytarze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Skawinie znów wypełniły się radosnym śmiechem, głośnymi rozmowami i ciepłymi powitaniami po kilkutygodniowej przerwie. Uczniowie wyrośli, dojrzali, spoważnieli, jednak wciąż pełni są młodzieńczej energii do zdobywania nowychIMGP2822-web wiadomości i umiejętności. Punktualnie, o godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy w tym roku dzwonek, który zaprosił wszystkich do szkolnej auli. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców nauczycieli, pracowników Ośrodka oraz zaproszonych gości: Członka Zarządu Powiatu Krakowskiego – Arkadiusza Wrzoszczyka, Dyrektora Wydziału Edukacji – Lidię Pycińską oraz Przewodniczącą Komisji Edukacji Publicznej - Janinę Grelę, przywitała w serdecznych słowach Dyrektor Grażyna Wójcik. Szczególnie ciepłe powitanie skierowane zostało do uczniów, którzy pierwszy raz w tym dniu, przyszli do szkoły i dołączyli do szkolnej społeczności. Życzenia sukcesów, twórczo spędzonego czasu, wielu pięknych chwil przeżytych w szkolnych murach oraz wytrwałości w osiąganiu założonych celów wszystkim uczniom i nauczycielom przekazał także Członek Zarządu Arkadiusz Wrzoszczyk.

IMGP2830-webSpecjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy to placówka, która jest otwarta na każdego ucznia i rodzica oraz na ich potrzeby. Szkolną społeczność tworzą nie tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni, ale jej integralną częścią są również Rodzice Wychowanków, którzy wspierają szkołę cennymi pomysłami, uwagami i spostrzeżeniami. Dzięki takiej współpracy, możliwy jest systematyczny rozwój Ośrodka, ukierunkowany na potrzeby ucznia, jego postępy i jak najlepsze przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Rok szkolny 2017/2018 to przełomowy rok w edukacji. Jego szczególny charakter wiąże się z wdrażaniem reformy oświaty, nowej podstawy programowej oraz przystosowaniem szkół tak, aby zapewnić jak najwyższe standardy kształcenia. DziękiIMGP2833-web współdziałaniu Dyrekcji Ośrodka, Pani Grażyny Wójcik oraz Organu Prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Krakowie, Placówka z roku na rok staje się coraz lepiej wyposażona. Uczniowie pracują z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, twórczo rozwijają swoje możliwości i odkrywają talenty. Nauczyciele angażują wychowanków w różnorodne formy aktywności, bo nauka przez działanie to gwarancja sukcesu. Dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze pedagogicznej, regularnie podnoszącej swoje kwalifikacje, uczniowie mają zapewnione wsparcie dydaktyczne oraz opiekę w czasie pobytu w szkole.

Przed nami rok wielu zmian, realizacji nowych pomysłów, planów, wycieczek, nawiązywania współpracy z szkołami partnerskimi oraz instytucjami wspierającymi Ośrodek. Niech ten rok szkolny upłynie w radosnej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim 4 września. Podążając za słowami Pani Dyrektor Grażyny Wójcik, niech kolejne 10 miesięcy wytężonej pracy dostarczy uczniom i nauczycielom wielu powodów do uśmiechu oraz sukcesów, które zmotywują do dalszego działania. Jak napisał Stefan Żeromski, bądźmy coraz bardziej spragnieni nowych wiadomości, bo wiedza jest jak morze niezmierzone - im więcej jej mamy, tym więcej wiedzieć chcemy".

Cała społeczność szkolna uczestniczyła również we Mszy Świętej w Kościele pw. Św. App Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

IMGP2796-web  IMGP2843-web  IMGP2850-web