ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

„Złap lato za rękę,
zaśpiewaj piosenkę,
dziś słońca nie będzie nam brak.
Nie kryją słowiki talentu przed nikim
i tysiąc kolorów ma świat.”


Już wakacji nadszedł czas...

 

IMGP2727Za nami rok wytężonej szkolnej pracy. To był czas intensywnego wysiłku zarówno dla wszystkich uczniów, jak i dla nauczycieli, Dyrekcji Ośrodka oraz pozostałych pracowników szkoły. Każdy z nas starał się, aby te 10 miesięcy spędzonych w szkolnych murach, upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze. Do dzienników wpadały piątki i szóstki, na szyjach zawisały złote medale za wybitne osiągnięcia sportowe, a ściany przyozdabiały kolejne dyplomy za pierwsze miejsca w wielu konkursach minionego roku szkolnego. Nasz Ośrodek tętnił życiem, na korytarzach każdego dnia słychać było wesołe rozmowy uczniów. Obserwowaliśmy, jak rodzą się nowe przyjaźnie, a te stare umacniają w swej sile. Wspólnie świętowaliśmy dokonania naszych Uczniów – muzyczne, sportowe, plastyczne i wiele wiele innych. Jednak po roku, wypełnionym pilną pracą na lekcjach, ciekawymi wycieczkami i wydarzeniami, każdemu należy się zasłużony odpoczynek. Wszyscy niecierpliwie czekali na dzień zakończenia roku szkolnego.

IMGP269423 czerwca 2017 roku uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017. Chłopcy w białych koszulach i dziewczynki w elegancki sukienkach, z dumą odbierali zasłużone wyróżnienia, nagrody i najcenniejsze świadectwa z czerwonym paskiem. Na twarzach rodziców gościł szczery uśmiech i nieraz łzy wzruszenia, wywołane dumą ze swej pociechy. W czasie uroczystego apelu Pani Dyrektor Grażyna Wójcik podziękowała za ten czas współpracy i wspólnych wysiłków, czynionych po to, aby w Ośrodku działo się jak najwięcej pozytywnych rzeczy.

IMGP2786Zakończenie roku szkolnego to również czas pożegnań Uczniów, którzy zakończyli edukację w Ośrodku. Ze smutkiem i przejęciem, żegnaliśmy uczniów klasy III Przysposabiającej do Pracy oraz III Gimnazjum. Rozstania, chociaż nieraz smutne, to nowy początek i droga do samodzielności w dorosłym życiu. Naszym Absolwentom życzymy wielu sukcesów, wytrwałej realizacji marzeń i planów, pięknych przeżyć i wielu nowych przyjaźni. Nie zapominajcie o nas i w wolnej chwili wracajcie do wspomnień, wyniesionych ze szkolnych murów.

Życzymy Uczniom, Nauczycielom i Dyrekcji, aby wakacje służyły tylko słonecznymi dniami, dobrym humorem i odpoczynkiem od codziennych obowiązków. Niech przyniosą wiele interesujących przygód i pięknych wakacyjnych wspomnień. Zostawiamy szkołę na dwa miesiące – jej też należy się odpoczynek od gwarnych rozmów i głośnego śmiechu! Ale zapewniamy, że będzie za Wami tęsknić i niecierpliwie oczekiwać powrotu każdego ucznia!

 

Do zobaczenia we wrześniu!