PODSUMOWANIE PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO


Żyj zdrowo i kolorowo!


IMGP1907Dla dzieci i młodzieży, szczególnie w wieku szkolnym, ogromne znaczenie ma zdrowy styl życia i dobrze zbilansowana dieta. Młodzi ludzie bardzo często zapominają o zasadach zdrowego odżywiania, jedząc nieregularnie posiłki, które nie dostarczają wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Odpowiednia dieta i aktywność sportowa w znaczący sposób wpływają n sprawiedlowość rozwój dzieci i młodzieży, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Aby przypomnieć uczniom Naszej Szkoły i utrwalić prawidłowe nawyki żywieniowe, placówka wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym zatytułowanym „Żyj zdrowo i kolorowo”.

Cykl zajęć warsztatowych dla klas I – III gimnazjum, został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z niech obejmował lekcje poświęcone m.in. 5 grupom składników pokarmowych, ich IMGP1893znaczeniu w budowie i funkcjonowaniu całego organizmu oraz zasadach zdrowego odżywiania, został poprowadzony przez panią Katarzynę Kaszuba. Uczniowie aktywnie pracowali, wykorzystując tablicę multimedialną i interaktywne lekcje internetowe. Gimnazjaliści bardzo chętnie uczestniczyli w tego typu zajęciach, doskonale radząc sobie z różnorodnymi zadaniami. Druga część poświęcona była roli składników pokarmowych w prawidłowej pracy mózgu i ich wpływowi na proces uczenia się. Zajęcia prowadzone przez panią Joannę Jamróz. W czasie lekcji, uczniowie dowiedzieli się, które produkty spożywcze pozytywnie wpływają na najważniejszy narząd w organizmie człowieka oraz co jeść, by mieć dobrą pamięć i koncentrację. Wśród wszystkich uczestników warsztatów, 4 drużyny wzięły udział w konkursie, którego celem było podsumowanie wszystkich zdobytych wiadomości.

IMGP1874Konkurs zatytułowany „Żyj zdrowo i kolorowo” odbył się 31 maja. Cztery drużyny wzięły udział w trudnych turniejowych konkurencjach, w czasie których, uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także refleksem i umiejętnością pracy w grupie. Uczestnicy zabawy bardzo sumiennie przygotowali się do udziału w konkursie, prezentując wysoki poziom wiadomości i umiejętności. Należy tutaj dodać, że chociaż pytania nie należały do najłatwiejszych, to gimnazjaliści poradzili sobie z nimi bez problemu. Jury, w składzie pań Małgorzaty Spólnik i Małgorzaty Oleksy, skrupulatnie notowało wyniki. Różnice punktowe były niewielkie, jednak po intensywnych obradach udało się wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ciekawymi książkami przyrodniczymi, przyborami szkolnymi i wyjątkowo słodkim upominkiem. Jak wszyscy wiedzą, w czasie intensywnego wysiłku umysłowego, mózg powinien dostać nagrodę porcje glukozy, która dostarczy energii do pracy wszystkich neuronów. Gratulujemy wszystkim uczniom znakomitej wiedzy o zdrowym odżywianiu, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do przestrzegania zasad zdrowego stylu życia. Dzięki temu, organizm długo będzie cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją na miarę sportowca!

Dla wszystkich uczniów Ośrodka Redakcja Szkolnych Wiadomości Przyrodniczych, przygotowała SPECJALNY NUMER GAZETKI (klik), w całości poświęcony prawidłowej diecie i dbaniu o zdrowie. W tym wydaniu znajdziecie wiele ciekawostek, porady, jak przygotować zdrowe drugie śniadanie oraz test, który pozwala sprawdzić, czy wasze nawyki żywieniowe są dobre lub wymagają niewielkich poprawek. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pamiętajcie, że zdrowa dieta wcale nie musi być nudna! Owoce i warzywa to znacznie lepszy wybór, niż batonik lub chipsy na długiej przerwie w szkole. Warto pamiętać o 5 posiłkach w ciągu dnia i aktywności sportowej! Zdrowa dieta to humor i energia codziennie!


GALERIA...


Koordynatorzy projektu: Katarzyna Kaszuba, Joanna Jamróz